Komunikacja szyfrowana

Zastosowanie szyfrowania rozmowy pozwala na przekazywanie poufnych danych przez telefon bez ryzyka, że zostaną przechwycone przez nieuprawnione osoby. Oferujemy szyfrowanie rozmów telefonicznych, jak również wiadomości SMS. 
Sortuj


 • Cryptophone 500

  Telefon szyfrujący służący do komunikacji głosowej o najwyższym poziomie bezpieczeństwa i szyfrowaniem end to end. CENA NA ŻĄDANIE
  Cena: 1 zł
   
  Dostępność: Dostępny u dostawcy
  Numer katalogowy: OST59Rozwiązania programowe szyfrowanej rozmowy

Główną zaletą tego typu szyfrowania jest łatwość użycia. Wystarczy pobrać i zainstalować na telefonie komórkowym aplikację do szyfrowania - nie ma konieczności wymiany telefonu, czy dokupowania dodatków do niego. W tej chwili oferujemy aplikację Phone-X, która jest czołowym rozwiązaniem w dziedzinie  szyfrowania rozmów, dużo bardziej zaawansowanym niż telefony szyfrujące Enigma, lub aplikacja Silentel. Aplikacja Phone-X spełania najwyższe normy bezpieczeństwa stosowane przez wojsko USA oraz NATO. 

Dostarczana przez nas aplikacja używa algorytmów szyfrowania AES256 i Twofish. W przeciwieństwie do innych aplikacji jest również wyposażona w uwierzytelnianie przeciw atakom man-in-the-middle.

Rozwiązanie sprzętowe szyfrowania rozmowy

Sprzętowe szyfrowanie może być wkonane poprzez wykorzystanie szyfrującego telefonu, lub szyfrującego chipu na karcie microSD, który może być zainstalowany w praktycznie każdym nowym telefonie. Szyfrowanie sprzętowe zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, jest zwłaszcza odporne na fizyczne włamanie do telefonu. Nawet wtedy, gdy telefon zostanie zaatakowany koniem trojańskim, nie jest możliwe obejście szyfrowania, ponieważ wykonywane jest nie w telefonie, ale bezpośrednio w chipie.