Ukryta kamera w domowym zaciszu - tak czy nie?

28. 3. 2017

Pierwszym sposobem na ustalenie, czy kamera szpiegowska rację bytu w Twoim domu, jest zastanowienie się nad tym, jaki jest cel jej użycia. Dla niektórych, główną przyczyną zainstalowania kamery jest możliwość identyfikacji złodzieja w przypadku włamania. Dla innych jest to po prostu kwestia bezpieczeństwa,w eskstremalnych przypadkach zaś ciążący na nich nakaz zatrzymania lub inna okoliczność, która sprawia, że czują się niebezpiecznie we własnym miejscu zamieszkania.


Wśród najpopularniejszych rodzajów kamer ukrytych w domowych sprzętach codziennego użytku są z pewnością kamery dla dzieci, które można umieścić w miejscu, gdzie najczęściej przebywają one z nianią czy opiekunką. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów wśród mini kamer, gdyż dają rodzicom pogląd na aktualną sytuację w domu, podczas gdy sami są w pracy a nawet w podróży. Analogicznie, kolejnym z powodów kamerę by zapewnić starszym rodzicom lub dziadkom opiekę na jaką zasługują. Niestety, w dzisiejszych czasach zaniedbanie osób starszych jest dość powszechnym powodem do zmartwień.

                                           

Kolejnym z powodów, dla których ludzie decydują się na instalację ukrytej kamery jest prewencja przed angażowaniem się w nielegalne zachowania, takie jak kradzieże wśród personelu sprzątającego w Twoim miejscu zamieszkania. Są natomiast pewne miejsca w domu, gdzie ludzie są prawnie zobowiązani do uzasadnionego poszanowania prywatności. Mogą to być łazienki lub prywatne sypialnie, zwłaszcza jeśli są one używane przez gości lub pracownicy mieszkający w domu. Umieszczenie ukrytej kamery w kuchni, pokoju dziennym czy jadalni uchodzi za ogólnie przyjętą praktykę, ale kamuflaż jej w łazience jest już nielegalne i nieetyczne. Jeśli pracownicy tacy jak niania lub sprzątaczka mieszkają w naszym domu i mają własną sypialnię, umieszczenie ukrytej kamery w ich osobistym pomieszczeniu jest również przekroczeniem granicy prywatności i może naruszać ich prawo do prywatności.


Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Podsłuch GSM LONGLIFE 10  

  Podsłuch GSM LONGLIFE 10

  Ekskluzywny podsłuch GSM o bardzo czystym dźwięku, trybie aktywacji głosowej oraz bardzo długim czasie pracy na baterii do 10 dni.

Logowanie