Ukryta kamera obnażyła złodzieja owoców

28. 4. 2017

Wszyscy to znamy: drobne przedmioty w magiczny znikają z naszego biurka, a lunch czy owoce pozostawione w służbowej lodówce “same” się zjadają. Jeden z pracowników amerykańskiej korporacji zauważył, że owoce i inne przekąski znikały z jego biurka; poirytowany tym faktem postanowił złapać głodnego złodzieja na gorącym uczynku.

Film opublikowany cztery lata temu pokazuje członka personelu sprzątającego, który bezpardonowo zabiera kawałki owoców z biurka ofiary i je zjada. Po identyfikacji winowajcy, okradziony pracownik zmienił wygaszacz w komputerze na hasło: Wiem, kim jesteś. Przestań kraść moje rzeczy, w przeciwnym razie Cię zgłoszę. Po tym pracownik ustawił kamerę w swoim komputerze tak, by nagrywała wszystkie aktywności w biurze podczas swojej nieobecności. Współpracownicy oraz niewinny członek personelu sprzątającego uznali wiadomość za zabawną; jednak winny złodziejaszek złapany na gorącym uczynku wydawał się być wyraźnie nią zirytowany.

Film otrzymał ponad 4,5 mln wyświetleń. Oglądać go można w serwisie youtube.

 

Kradzież lunchu w miejscu pracy jest powszechnym problemem. W badaniu przeprowadzonym przez internetowy sklep spożywczy Peapod, 71 procent pracowników zgłaszało przypadki kradzieży żywności. A prawie 40 procent badanych nie przyznało się do kradzieży jedzenia współpracowników.

 

Podczas gdy impuls do złapania chciwego złodzieja za pomocą ukrytej kamery jest silny, nie zapominajmy by najpierw wziąć pod uwagę politykę swojego pracodawcy w tej kwestii. Jako przykład: jeden z pracowników dużej firmy farmaceutycznej został zwolniony dyscyplinarnie po tym, jak zainstalował ukrytą kamerę by złapać złodzieja-amatora lunchów ze służbowej lodówki.

Zasady i regulamin pracy, jak również odgórne przepisy dotyczące ukrytego filmowania, mogą się od siebie drastycznie różnić. Z zasady należy unikać nagrywania w miejscach, gdzie podejrzany ma prawo do prywatności.

 

Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Podsłuch GSM LONGLIFE 10  

  Podsłuch GSM LONGLIFE 10

  Ekskluzywny podsłuch GSM o bardzo czystym dźwięku, trybie aktywacji głosowej oraz bardzo długim czasie pracy na baterii do 10 dni.

Logowanie