Seniorzy a nowoczesne technologie

20. 4. 2017

 

W dzisiejszych czasach świat zaawansowanych technologii staje się coraz bardziej przyjazny nawet dla osób w zaawansowanym wieku. Komunikacja z członkami rodziny wymaga znajomości różnych aplikacji mobilnych a zakup prezentów to niejednokrotnie zajęcie bardziej skomplikowane niż przejście przez pole minowe. Wszystkie te sytuacje z pewnością nie wpływają korzystnie na zdrowie (psychiczne) a nowoczesne technologie nie są przyjazne ludziom w podeszłym wieku. Przez to ich użytkownik może spoglądać na nowe technologie w złym świetle. Najlepszym sposobem, aby wyeliminować wroga (jakim jest technologia) jest zaprzyjaźnienie się z nimi. Rzućmy okiem, w jaki sposób możemy wykorzystać dobrodziejstwa techniki, by uczynić życie łatwiejszym dla osób starszych.

 

 

 

 

Miniaturowe urządzenia śledzące

 

Problemy z pamięcią nie są niczym niezwykłym, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. Wśród typowych rzeczy, o których zdarza się nam zapomnieć są portfel, dokumenty, leki czy klucze. To w gruncie rzeczy błahostki, problem staje się poważniejszy gdy bliska nam osoba wychodzi z domu i do niego nie wraca. Istnieją różne rozwiązania tego problemu - od ograniczenia swobody ruchu po wyposażenie w sprzęt monitorujący. Szczególnie polecamy w takich sytuacjach wszelakie lokalizatory GPS, dzięki którym  jest możliwe śledzenie na bieżąco aktualnej pozycji seniora. Warto dodać, że urządzenia te wyposażone są w przycisk SOS, dzięki którym otrzymuje się powiadomienie w momencie zagrożenia.

Pełna oferta lokalizatorów GPS.

 

 

Ukryte kamery

 

Głównymi ofiarami przestępstw takich jak wyłudzenia czy oszustwa padają osoby starsze. Nasi klienci od wielu lat kupują ukryte kamery w celu zminimalizowania ryzyka nadużyć. Nagrania wideo pomagają nie tylko w sytuacjach, w których osoby starsze mają problemy z pamięcią lub komunikacją. Dzięki uchwyceniu z ukrycia zachowań niekompetentnej opiekunki, aroganckiej niani lub złodzieja, niepożądane sytuacje są redukowane szybciej anieżeli bez namacalnego dowodu.

Pełna gama ukrytych kamer.

 

 

Bezpieczeństwo gospodarstw domowych

 

 

Panuje powszechne przekonanie, że psy są najlepszym rozwiązaniem zapewnienia bezpieczeństwa gospodarstwom domowym. Jednak czworonogi wymagają dużo uwagi, a to może stać się znacznym utrudnieniem dla osoby starszej. Szczególnie uciążliwe są codzienne spacery z psem czy zakup ciężkich opakowań żywności dla pupili. W tym przypadku nasi klienci decydują się na wszelkiego rodzaju zabezpieczenia - począwszy od alarmów i wizjerów drzwiowych. Takie rozwiązania są zdecydowanie mniej wymagające wysiłku fizycznego, a miejsce dla nich znajdzie się praktycznie w każdym mieszkaniu.

 

Oferta systemów zabezpieczeń

 


Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD

  Wizjer do drzwi z kamerą  jest unikatowym urządzeniem, które umożliwi Ci niezawodne monitorowanie przestrzeni korytarza przed drzwiami do Twojego mieszkania. 

Logowanie