Przechytrzyć złodzieja - rowerowy lokalizator GPS

11. 5. 2017

Kradzieże rowerów są prawdziwą plagą. Słabo zabezpieczony rower złodziej może ukraść w zaledwie kilka sekund. Policyjne statystyki podają, że średnio co 7 minut gdzieś w Polsce ginie jednoślad.

 

 

Jak się zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

 

Przede wszystkim, pamiętajmy o tym że okazja czyni złodzieja. Nie warto jej mu dawać, więc nie zostawiajmy roweru bez ochrony i nie zostawiajmy go niezabezpieczonego “tylko na chwilę”. Słabe zabezpieczenie jednośladu jest najczęściej równoznaczne z jego stratą - porządne drzwi w garażu czy piwnicy, przypięcie do solidnej kotwy w ścianie, lub innego elementu, którego przecięcie będzie niemożliwe to podstawa.

 

Panuje powszechne przekonanie, że zamki i linki to bardzo dobry sposób zapinania jednośladu, a im są one grubsze, tym rower staje się bezpieczniejszy.

Na rynku istnieje wiele różnych modeli kłódek, łańcuchów i zamków rowerowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że linkę zabezpieczającą w ciągu kilku sekund przetnie nawet laik, a żadne zapięcie nie daje nam stuprocentowej ochrony przed złodziejem. Warto wyposażyć się w dobry łańcuch czy tzw U-Lock - są one solidnie wykonane i zdecydowanie trudniejsze do spiłowania i przecięcia aniżeli popularne linki zabezpieczające, dostępne w marketach

 

 

Lokalizatory GPS

 

Ciekawą koncepcją monitorowania roweru są lokalizatory GPS, które poprzez sieć GSM nadają swoją pozycję w razie kradzieży. Cechują się perfekcyjnym kamuflażem oraz długim czasem pracy na baterii - aż do 30 dni. Wyposażone są w  wodoodporną obudowę, dzięki czemu są zdolne do pracy nawet w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych. W przypadku utraty sygnału (na przykład wtedy, gdy w pobliżu działa zakłócacz sygnału GPS), urządzenie jest w stanie ustalić położenie przy użyciu standardu BTS z dokładnością do 50-200 metrów. W przypadku niskiego stanu baterii, lokalizator powiadomi o tym fakcie za pomocą wiadomości sms. A jeżeli złodziej połasi się na nasz rower, otrzymamy natychmiastowe powiadomienie o tym fakcie.


 

 

Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Podsłuch GSM LONGLIFE 10  

  Podsłuch GSM LONGLIFE 10

  Ekskluzywny podsłuch GSM o bardzo czystym dźwięku, trybie aktywacji głosowej oraz bardzo długim czasie pracy na baterii do 10 dni.

Logowanie