Od nagrania koncertu do kolizji drogowej - o kamerach słów kilka

2. 3. 2017

W ostatnich latach nagrywanie i uwiecznianie codziennych zdarzeń stało się przemysłem wartym miliony złotych. Kamery zakamuflowane w sprzętach użytku codziennego dostarczają niezbitych dowodów w przypadku zdrady i prób korupcji. Dzięki nagraniom z kamer samochodowych, uczestnicy kolizji drogowych mogą dochodzić swoich praw, a kamery sportowe są sposobem nagrywania ekscytujących doświadczeń w celu podzielenia się nimi z rodziną czy znajomymi. Rzućmy okiem na najbardziej popularne przykłady zastosowań tzw kamer handsfree.

 

 

 Koncerty i festiwale: Jeżeli kiedykolwiek byłeś uczestnikiem koncertu, festiwalu czy imprezy masowej, z pewnością stałeś w tlumie osób trzymających telefon komórkowy bądź tablet w celu nagrania całego zdarzenia. Mini kamery szpiegowskie noszone w elementach garderoby takich jak czapka z daszkiem lub okulary, pozwalają na swobodną rejestrację bez potrzeby niewygodnego trzymania w ręku urządzenia oraz - co najważniejsze - psucia czyjejś zabawy przez uniemożliwienie mu dobrej widoczności.

Sporty ekstremalne: do nagrania aktywności o wysokiej intensywności, wystarczy uruchomić wytrzymałą kamerę umieszczoną na kasku (lub w dowolnym innym miejscu). Czy to na na rowerze, deskorolce lub snowboardzie, czy podczas skoków ze spadochronem lub podczas dowolnego sportu ekstremalnego, kamera sportowa  ze stabilizatorem obrazu jest w stanie bezkonkurencyjnie uwiecznić nasze dokonania. Kamerę w łatwy sposób przymocowuje się do ubrania, zapewniając tym samym skuteczny i niedrogi sposób na rejestrację materiału filmowego, który można szybko przenieść na dysk twardy komputera. A potem wystarczy szybka edycja i już można podzielić się nim z przyjaciółmi czy podzielić nim w sieci.Dowody do ubezpieczenia: Jako rowerzysta, zwłaszcza w dużym mieście, jesteś szczególnie narażony na niebezpieczeństwo. Ścieżki rowerowe są często niewystarczająco dobrze oznaczone (lub - co gorsza- ich nie ma wcale), musisz lawirować między pojazdami i pieszymi, którzy idąc przed siebie nie zwracają uwagi na ruch uliczny. W takich przypadkach kamery bezprzewodowe umieszczone na kasku czy samym rowerze, mogą stanowić istotny dowód w razie ewentualnego wypadku. Miniaturowe kamery są z pewnością doskonałą inwestycją zwłaszcza dla tych, którzy w razie potrzeby mogą wymagać dowodów wideo do zgłoszenia nadużycia lub nieuzasadnionego roszczenia ubezpieczeniowego.


 


Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Podsłuch GSM LONGLIFE 10  

  Podsłuch GSM LONGLIFE 10

  Ekskluzywny podsłuch GSM o bardzo czystym dźwięku, trybie aktywacji głosowej oraz bardzo długim czasie pracy na baterii do 10 dni.

Logowanie