Niekonwencjonalne zastosowania lokalizatorów GPS

7. 11. 2017

Małe nadajniki GPS dostępne obecnie na rynku nie są aż tak miniaturowe jak te z filmów o Bondzie, ale cechują się naprawdę bogatą funkcjonalnością. Istnieje kilka naprawdę małych urządzeń do śledzenia GPS, które posiadają następujące funkcje:
 

 • długa żywotność baterii

 • częste aktualizacje lokalizacji

 • zdalny monitoring

 • prosta instalacja

 • rozmiary mniejsze niż telefonu
   

Lokalizatory takie jak jak zegarek GPS dla dzieci, oferują niemal nieskończoną możliwości. Dzięki małym rozmiarom mogą zostać umieszczone w praktycznie dowolnym miejscu. Poniżej opisujemy kilka praktycznych, choć niekonwencjonalnych sposobów korzystania z takich małych trackerów GPS.

 


 

Podróżowanie
 

Wszyscy słyszeliśmy, a wielu z nas pewnie doświadczyło na własnej skórze nieprzyjemnej historii o utracie walizki podczas podróży. W rzeczywistości 21,8 miliona walizek lub w przeliczeniu około 7 sztuk bagaży na 1 000 pasażerów każdego roku ulega zagubieniu. Umieszczenie niewielkiego urządzenia do śledzenia bagażu może pomóc w jego odnalezieniu . Jeżeli zupełnie straciłeś swój bagaż z oczu, obawiasz się że został skradziony, albo że trafił do zupełnie innego samolotu to w jego identyfikacji z pewnością pomoże Ci tracker GPS. Ponadto, może również pomóc liniom lotniczym w odnalezieniu Twojej walizki.

 

Biznes

 

Przedsiębiorcy często noszą aktówki zawierające ważne dokumenty lub torby z notebookami zawierającymi ważne projekty. Zawarte w nich poufne informacje, są zazwyczaj chronione hasłem lub mają kopie zapasowe umieszczone na serwerze sieciowym. Większość właścicieli cyfrowych plików chciałoby, by ich informacje były bezpieczne, w związku z czym są zainteresowani śledzeniem na bieżąco lokalizacji. Tracker GPS umieszczony właśnie w takiej torbie pozwala śledzić jej położenie niemal w każdym miejscu na świecie.

 

Przesyłki

 

Dostarczenie ważnych dokumentów lub jakichkolwiek przedmiotów może być stresujące, ponieważ musisz zrezygnować z bezpośredniej kontroli nad przesyłką i pozostawić ją firmie przewozowej lub kurierowi. W zależności od rodzaju przesyłki przydatne może okazać się umieszczenie GPS trackera w celu kontrolowania jej lokalizacji. Śledzenie statusu przesyłki poprzez  witrynę internetową przewoźnika może być frustrujące, ponieważ aktualizacje nie są robione na bieżąco. Natomiast korzystając z trackera GPS, natychmiast poznajesz lokalizację przesyłki.

Podsumowując, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, GPS maksymalizuje możliwość śledzenia praktycznie dowolnego przedmiotu. Dzięki śledzeniu GPS kontrolujesz aktywa i kosztowności, a tym samym zapewniasz sobie pewien poziom spokoju i ulgi, znając ich położenie .

 

Oferta naszych lokalizatorów GPS, trackerów GPS i rejestratorów GPS jest bardzo szeroka i na pewno znajdziesz coś dla siebie

 


Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD

  Wizjer do drzwi z kamerą  jest unikatowym urządzeniem, które umożliwi Ci niezawodne monitorowanie przestrzeni korytarza przed drzwiami do Twojego mieszkania. 

Logowanie