Miej oko na złodziei - pomoże Ci w tym fotopułapka!

24. 10. 2017

Fotopułapka to specjalny fotoaparat/magnetowid wyposażony w czujnik PIR wykrywający ruch, oraz diody IR zapewniające widzenie w nocy.  W chwili, kiedy czujnik wykryje ruch (ludzi lub zwierząt), fotopułapka natychmiast wykonuje zdjęcie lub rozpoczyna nagranie wideo, które można odtworzyć po zgraniu materiału z karty SD, lub też, w przypadku bardziej zaawansowanych modeli, może być wysłany bezpośrednio MMSem na telefon komórkowy. Fotopułapki pokryte są maskującymi kolorami i przeznaczone są głównie do fotografowania i nagrywania w przyrodzie.

Prawdą jest, że fotopułapka nie powstrzyma złodziei przed kradzieżą, ale z pewnością pomoże ich w ich identyfikacji i dochodzeniu odszkodowania. Doceniam to, czy ochrona własności nie może być fizycznie obecny, albo jeśli chcesz złapać złodzieja czy nawet sąsiada w ustawie.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, fotopułapki cechują się niezawodnością i są przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach meteorologicznych. Z tego względu, są one wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez włodarzy miasta, policję, siły bezpieczeństwa czy instytucje państwowe.

Pomimo faktu, że poszczególne wersje mogą się od siebie różnić, ich podstawowe funkcje są zazwyczaj takie same:

 • całkowicie dyskretny wygląd urządzenia nagrywającego, które wyposażone jest w funkcję PIR

 • po wykryciu ruchu, fotopułapka robi zdjęcie lub nagrywa krótki film

 • praca kamery jest niewidoczna

 • cechuje się bardzo długą żywotność baterii (liczoną w miesiącach lub latach)

 • przystosowanie do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych

 • dobra jakość zdjęć lub nagrań nawet podczas pracy w absolutnej ciemności czy w deszczu

 • nagrania na nośniku danych (mikro SD) lub przesył online


Jak to działa i z czego zbudowane są fotopułapki?

 

 

 

Zasadniczo jest to małe, zamaskowane pudełko zawierające urządzenie nagrywające. Jest ono wyposażone w czujnik ruchu, który uruchamia aparat i (opcjonalnie) nagrywanie dźwięku. Fotopułapki wykonują zdjęcia pojedyńcze, w sekwencji lub nawet nagrywają filmy - wszytsko zależy od ustawień wg indywidualnych preferencji.

 

Jak działają fotopułapki?

 

Wśród głównych celów fotopułapek są przede wszystkim: szybkość zapisu, kamuflaż i wydłużona żywotność baterii. Urządzenie jest tak zaprojektowane, że wymaga jedynie początkowych ustawień, po czym przez bardzo długi czas nie trzeba ingerować w jego działanie. Podłączenie do źródła zasilania elektrycznego czy panelu słonecznego zapewnia w zasadzie nieograniczoną eksploatację.

Ile kosztuje fotopułapka?

Jedną z głównych zalet fotopułapek jest ich niska cena, przez co są one tak popularne. Produkt wysokiej jakości można kupić w pułapie cenowym do 1000 zł. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie - od monitorowania posiadłości po identyfikację sprawców szkód jest to rzeczywiście opłacalna inwestycja.

 

Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Podsłuch GSM LONGLIFE 10  

  Podsłuch GSM LONGLIFE 10

  Ekskluzywny podsłuch GSM o bardzo czystym dźwięku, trybie aktywacji głosowej oraz bardzo długim czasie pracy na baterii do 10 dni.

Logowanie