Lokalizator GPS - dla kogo?

25. 4. 2017

Dzięki nieustannemu rozwojowi nowych technologii nie tylko żyje się nam wygodniej, ale przede wszystkim bezpieczniej. Żyjąc w otoczeniu elektronicznych gadżetów możemy zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych. Pomocne w tym mogą się okazać lokalizatory GPS, niewielkie urządzenia służące do monitoringu pojazdów oraz w osób w czasie rzeczywistym. Dzięki małym gabarytom nadajniki te można zamontować praktycznie wszędzie i służą one różnym celom.

 

Lokalizatory GPS dla dzieci

Dla każdego rodzica bezpieczeństwo dzieci jest kwestią nadrzędną; a ochrona przed wszelkimi niebezpieczeństwami jest całkowicie naturalna. Pierwsze trzy godziny są najbardziej krytyczne dla zagubionego człowieka, ale dzięki nowoczesnym technologiom będziesz w stanie na bieżąco kontrolować aktualne położenie dziecka, minimalizując przy tym ryzyko jego zagubienia. Gdzie zatem jest właściwe miejsce do umieszczenia lokalizatora GPS?

Torba lub plecak: Niektóre lokalizatory GPS są wystarczająco małe by zmieścić się w torbie lub plecaku szkolnym  

Rower: Jeśli dziecko jedzie do szkoły rowerem, instalacja lokalizatora GPS przeznaczonego na rower może być bardzo skutecznym rozwiązaniem.

Bransoletka: Lokalizatory mogą być także w kształcie zegarka, które po prostu zakłada się na rękę dziecka. Jest to idealne rozwiązanie jeżeli chcesz wyjść z dziećmi na spacer do często uczęszczanego parku czy centrum handlowego. Dziecięce zegarki z GPS umożliwiają śledzenie aktualnego położenia milusińskich, a także ustawienie bezpiecznego obszaru, w którym dziecko może się poruszać. Po opuszczeniu przez dziecko ustalonej strefy, otrzymasz niezwłocznie powiadomienie na swoją aplikację mobilną.

 

Lokalizator GPS dla seniorów

 

Opieka nad osobami w podeszłym wieku może stać się pracą w pełnym wymiarze godzin. Jeśli bliska osoba cierpi na demencję, chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia pamięci, zastosowanie lokalizatora GPS może zaoszczędzić sporo stresu - nie jest bowiem rzadkością, że ludzie z podobnymi schorzeniami często się gubią po wyjściu z domu. Lokalizator GPS jest doskonałym narzędziem do śledzenia lokalizacji osób zaginionych, a każda minuta jest dla nich krytyczna. Jak w takich przypadkach wybrać właściwe właściwe miejsce do ukrycia lokalizatora? Oto kilka wskazówek:

Torebka lub torba: Wiele lokalizatorów GPS jest na tyle mała, umieścić je z łatwością w torbie czy torebce. Nie wpływa to w żaden sposób na ich funkcjonowanie. 

Samochód: Istnieje wiele sposobów na przymocowanie lokalizatora GPS w aucie. W większych maszynach najdogodniejsze będzie umieszczenie go pod maską, w mniejszych urządzenie może być umieszczone w pod siedzeniami czy na desce rozdzielczej.  

Pełna oferta lokalizatorów GPS

Nadajnik sygnału do auta

Tysiące skradzionych samochodów zostało zwróconych w ręce prawowitych właścicieli dzięki technologii wykorzystywanej w nadajnikach GPS. Dzięki funkcji śledzenia w czasie rzeczywistym można swobodnie obserwować położenie samochodu, a określanie aktualnych współrzędnych nie zajmie więcej niż minutę. Ale pytanie brzmi, gdzie najlepiej jest zamontować nadajnik GPS w aucie? Warto wspomnieć, że jego nieprawidłowe umiejscowienie może powodować stłumienie sygnału bądź utratę łączności z satelitą.  

Pod samochodem: W przypadku korzystania z GPS z zasilaniem z własnej baterii, można bezproblemowo umieścić go na podwoziu samochodu. Należy się jednak upewnić, że magnez został prawidłowo przymocowany oraz odczytać wskaźnik HDOP. Najdokładniejsze położenie lokalizatora, a tym samym najlepszą łączność uzyskamy, gdy wartość HDOP zmieści się w przedziale 1-2. Wartość powyżej 4 – może uniemożliwić namierzenie pozycji po ponownym uruchomieniu. Jeżeli HDOP jest zbyt wysokie, należy wówczas zmienić miejsce położenia GPS.  

Pod fotelem: Ponieważ jest miejsce dość trudno dostępne, a równocześnie prawie nikt tam nie zagląda, nadaje się ono idealnie do kamuflażu nadajnika. Z drugiej zaś strony sygnał jest stłumiony, a to może to wpływać na dokładność w ustalaniu pozycji.  

Pełna oferta nadajników GPS


Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD

  Wizjer do drzwi z kamerą  jest unikatowym urządzeniem, które umożliwi Ci niezawodne monitorowanie przestrzeni korytarza przed drzwiami do Twojego mieszkania. 

Logowanie