Kilka słów o podsłuchach

21. 11. 2017

 

Profesjonalne urządzenia podsłuchowe pozwalają na rejestrowanie dźwięków w szczególnych sytuacjach. Istnieje duża grupa urządzeń służących do podsłuchu, od pluskiew przez podsłuchy kamuflowane w przedmiotach codziennego użytku po specjalistyczne dyktafony z niezwykłą czułością.

 

Dzięki wyposażeniu podsłuchów w obsługę sieci GSM możliwe jest monitorowanie pomieszczeń na nieograniczoną odległość. Aby uruchomić nagrywanie wystarczy wykonać połączenie na numer karty SIM znajdującej się w urządzeniu. Wybierając dany podsłuch należy pamiętać, aby wybrać urządzenie obsługujące częstotliwość sieci GSM, która jest dostępna na danym obszarze. W Europie najczęściej używane są GSM 900 mhz - 1800 mhz.

 

Podsłuchy nagrywają dźwięk w trybie mono, a stereo nie jest obsługiwane. Jakość dźwięku nagrywanego przez podsłuchy zależy od dwóch czynników: sygnału anteny oraz czułości mikrofonu.  Większość podsłuchów dysponuje jednym standardowym poziomem dźwięku. Niektóre bardziej zaawansowane podsłuchy posiadają wzmacniacz mikrofonu, który pozwala na nagrywanie wysokiej jakości dźwięku w trudnych warunkach.

 

 

Jakie funkcje posiada standardowy podsłuch?

 

Profesjonalne podsłuchy posiadają funkcję VOX, czyli aktywacji głosowej. Polega ona na samoistnym uruchamianiu podsłuchu w przypadku wykrycia dźwięku. Urządzenia podsłuchowe pozwalają na dostosowanie poziomu dźwięku, po którego przekroczeniu podsłuch się aktywuje. Jest to funkcja, która jest szczególnie przydatna, kiedy urządzenie wykorzystywane jest w miejscach, w których występuje naturalnie pewien poziom hałasu np. ze względu na bliskość ulicy.

 

Podsłuch GSM wyposażony w zaawansowane funkcje posiada: możliwość zabezpieczenia urządzenia hasłem, za pomocą którego możesz je kontrolować, wysokiej jakości mikrofon Knowles, możliwość sprawdzenia poziomu baterii, a nawet detekcję światła (podsłuch z detekcją światła).

 

Wykorzystanie podsłuchu

 

Podsłuch posiada wiele zastosowań. Przede wszystkim dzięki urządzeniom tego typu możesz podnieść poziom swojego bezpieczeństwa (np. monitorując swój dom podczas twojej nieobecności). Podsłuchy mogą być też z powodzeniem wykorzystywane w biurach, samochodach lub do kontrolowania pracowników. Wykorzystanie globalnej sieci GSM pozwala Ci na sprawowanie kontroli z dowolnego miejsca i na nieograniczoną odległość. Podsłuchy posiadające specjalny kamuflaż w najróżniejszych przedmiotach takich jak budzik, guzik czy przedłużacz są prawie niemożliwe do wykrycia, a ich użycie jest niezwykle proste.


 


Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD

  Wizjer do drzwi z kamerą  jest unikatowym urządzeniem, które umożliwi Ci niezawodne monitorowanie przestrzeni korytarza przed drzwiami do Twojego mieszkania. 

Logowanie