Kamera ukryta w domowym zaciszu

3. 11. 2017

Istnieje mnóstwo powodów, aby mieć ukrytą kamerę w domu,  ale żeby nie przekroczyć żadnej prawnej czy też etycznej granicy, należy rozważyć w jakim celu zostanie wykorzystane nagranie. Równie ważne jest miejsce, w którym kamery zostaną umieszczone i jaki jest powód ich instalacji. Po rozwiązaniu powyższych wątpliwości korzystanie z ukrytych kamer w domu z pewnością może być dobrym posunięciem dla podniesienia bezpieczeństwa, spokoju i komfortu.

 

 


Powody instalacji ukrytej kamery w domowym zaciszu

 

Pierwszym sposobem, aby ustalić czy umieszczenie ukrytej kamery w domu ma sens, jest powód jej instalacji.  Dla niektórych główną motywacją do zainstalowania takiej szpiegowskiej kamery jest możliwość zidentyfikowania złodzieja w przypadku włamania do domu. Dla innych jest to kwestia bezpieczeństwa - chociażby zakaz zbliżania lub inna okoliczność sprawiająca, że ​​nie czują się w pełni bezpiecznie we własnych czterech ścianach.

 

Rodzice małych dzieci są szczególnie zainteresowani dyskretym monitoringiem dzieci pozostających pod opieką niani czy też opiekunki. Bezprzewodowe kamery ukryte w sprzętach codziennego użytku są jednymi z najbardziej popularnych ukrytych kamer, ponieważ mogą one przekazać rodzicom informacje o tym co dzieje się z ich dziećmi, podczas gdy oni są w pracy lub w podróży. Dzięki temu dorośli, wiedząc co się dzieje z ich pociechami, są w stanie w spokoju wykonywać swoje zadania. Podobnie, ukryta kamera może być użyta jako sposób upewnienia się, że ​​starsi rodzice lub dziadkowie są otoczeni opieką na jaką  zasługują. Niestety, zaniedbania w opiece nad osobami starszymi są czymś na co społeczeństwo powinno zwrócić uwagę. Wreszcie ukryte kamery mogą być wykorzystane do sprawdzenia, czy ​​personel sprzątający lub inni domowi pracownicy nie angażują się w żaden nielegalny proceder, a nawet kradzież.

Legalność użytkowania ukrytych kamer

 

Wielu właścicieli domów interesuje kwestia legalności zainstalowania takich kamer na swojej posesji. Chociaż szczegółowe przepisy dotyczące tej kwestii mogą się różnić w zależności od legislacji danego państwa, to jest pewien akceptowalny ogół. W pełni legalne jest nagrywanie domu. Natomiast istnieją pewne wyjątki od tej reguły, a jest to chociażby nagrywanie w miejscach, w których ludzie mogą oczekiwać pełni prywatności oraz nagrywanie dźwięku,który nie jest kwestia jednoznaczną. Jednakowoż odnosząc się do  wszystkich, którzy chcą chronić swoje domy lub rodziny  za pomocą ukrytej kamery, to  nie powinni mieć oni żadnych wątpliwości, co do zgodności z prawem.

 

Racjonalne oczekiwanie prywatności

 

Istnieje kilka miejsc w domu, w których ludzie mają w pełni legalne prawo do prywatności. Może to obejmować chociażby łazienki lub sypialnie, w szczególności jeżeli korzystają z nich goście lub personel przebywający w domu. Umieszczenie ukrytej kamery w kuchni, salonie lub jadalni jest ogólnie akceptowaną praktyką, ale umieszczenie takowej w łazience jest już niekiedy uważane za niewłaściwe pod względem etycznym i prawnym. Jeżeli pracownicy tacy jak niania lub sprzątaczka mieszkają w domu, i posiadają własną sypialnię, umieszczenie ukrytej kamery w obrębie ich przestrzeni osobistej może być również przekroczeniem linii, a nawet naruszeniem ich prawa do prywatności.

 

Nagrania dźwiękowe

 

Nagrywanie dźwięku jest zupełnie inną sprawą niż nagrywanie wideo. Przy wyborze ukrytej kamery, powinno się zawsze wybierać te modele, które nie posiadają funkcji nagrywania dźwięku. W większości państw, nielegalne bowiem jest nagrywanie rozmów osób trzecich bez ich zgody, a nieprzestrzeganie takiego zakazu może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji prawnych. Nawet w krajach posiadających bardziej elastyczne prawo i poglądy na temat nagrywania audio, nagrywanie rozmowy jest niedozwolone, chyba że co najmniej jedna ze stron biorących udział wyraża zgodę. Jednakże dla pewności, najlepiej jest unikać jakichkolwiek nagrań audio i trzymać się ukrytych kamer, które tylko rejestrują obraz.

 

Podsumowując:

Przy podejmowaniu decyzji czy ukryta kamera jest dla Ciebie właściwym wyborem, zastanów się przede wszystkim nad lokalizacją - czy ludzie w miejscu zainstalowania takiej kamery mogą oczekiwać prywatności, czy istnieje możliwość nagrywania dźwięku oraz co jest ogólnym celem nagrań takiej kamery. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojego domu lub chcesz upewnić się co do uczciwości  ludzi których wynajmujesz do opieki nad Twoimi dziećmi, starszymi krewnymi, lub po prostu do sprzątania czy też napraw posesji to ukryta kamera jest idealną inwestycją.

 

Pełną gamę kamer szpiegowskich możesz kupić tutaj

 

Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Podsłuch GSM LONGLIFE 10  

  Podsłuch GSM LONGLIFE 10

  Ekskluzywny podsłuch GSM o bardzo czystym dźwięku, trybie aktywacji głosowej oraz bardzo długim czasie pracy na baterii do 10 dni.

Logowanie