Kamera szpiegowska z WIFI w stacji pogodowej? Żaden problem!

2. 11. 2017

Z pewnością wiesz, że kamera może być ukryta niemal wszędzie. Dzisiaj przyjrzymy się jednej z naszych ulubionych - kamerze zakamuflowanej w stacji pogodowej. Stacja ta  jest w pełni funkcjonalna i składa się z dwóch części. Ze stacji i bezprzewodowego czujnika, który może zostać umieszczony wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia.

Czujnik gromadzi dane takie jak temperatura i ciśnienie barometryczne oraz bezprzewodowo przekazuje te informacje do stacji meteorologicznej. Urządzenie jest zasilane przez dwie baterie AA, co samo w sobie czyni je łatwymi w obsłudze. Czujnik nie jest odporny na bezpośrednie oddziaływanie warunków atmosferycznych, więc powinien znajdować się pod jakimś przykryciem lub innego rodzaju schronieniem. Jeśli nie chcesz używać czujnika, śmiało zostaw go w opakowaniu.

A teraz przejdźmy do stacji pogodowej. Posiada duży ekran, obok którego znajduje się ukryta kamera o wysokiej rozdzielczości 1080p i mały otwór mikrofonu. Wspomniana wcześniej kamera jest świetna i nawet w złych warunkach oświetleniowych może rejestrować wysokiej jakości nagranie. Oczywiście nie jest porównywalna do kamer IR Night Vision, ale jeśli masz problemy w domu lub w biurze, które mogą być związane z podejrzeniem kradzieży, niewierności  itd to kamera HD z funkcją WiFi  w stacji meteorologicznej jest idealnym rozwiązaniem.

Stacja jest zasilana bateriami, ale docelowo może być zasilana z sieci elektrycznej. Jeśli masz WiFi w miejscu, w którym znajduje się stacja meteorologiczna, to śmiało możesz się z nią połączyć, a następnie obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie. Aplikacja mobilna jest kompatybilna z Androidem i iOS. Dzięki niej można całkowicie kontrolować aparat, chociażby zmieniać i ustawiać funkcje nagrywania z dowolnego miejsca bez konieczności przebywania w okolicy stacji. Ponadto obsługuje ona karty pamięci Micro SD o pojemności do 128 GB.

Co zrobić, jeśli nie masz WiFi?

Jeśli nie posiadasz dostępu do WIFI i obawiasz się, że ten produkt może nie być odpowiedni dla Ciebie, bo nie wykorzysta całego swojego potencjału - jesteś w błędzie. Ukryte kamery mogą działać nawet bez sieci WiFi. Ich zasada działania jest identyczna, po prostu nie mają wbudowanego modułu WiFi. Oznacza to, że cała funkcjonalność stacji będzie w pełni wykorzystana, za wyjątkiem zdalnego podglądu z aplikacji mobilnej, a jeżeli kamera posiada swoją własną sieć WiFi, to bezproblemowo można się do niej podłączyć i na żywo śledzić obraz.

Czy zostanę powiadomiony, jeśli stacja pogodowa wykryje ruch?

Tak, oczywiście. Aplikacja mobilna Cię o tym poinformuje. W tym calu, należy włączyć w aplikacji odpowiednią funkcję, a w przypadku wykrycia przez kamerę ruchu dostaniesz natychmiastowe powiadomienie. Wtedy wystarczy tylko włączyć podgląd i na żywo zobaczyć co się dzieje.

Jak działa detekcja ruchu?

Detekcja ruchu jest wbudowanym algorytmem, w ramach którego aparat może wykryć ruch w strefie wizualnej, a wtedy nagrywanie rozpoczyna się automatycznie. Czyli jeśli coś poruszy się w obszarze pracy kamery, aparat rozpocznie nagrywanie. Istnieje możliwość zmiany jakości nagrywania w ustawieniach aparatu, np. 1080p lub 720p. Im wyższa jakość nagrywania, tym więcej pamięci zostanie wykorzystane.

Czy mogę nagrywać, nawet jeśli nie ma ruchu w zakresie działania kamery?

Tak, kamera w stacji pogodowej może zostać ustawiona również do nagrywania ciągłego. Należy jednak przemyśleć ten zabieg, ponieważ decydując się na ciągłe nagrywanie obraz jest rejestrowany nawet w momencie, kiedy nic się nie dzieje. Innymi słowy, takie nagranie zajmuje znacznie więcej miejsca na karcie niż przy włączonym wykrywaniu ruchu. Drugim minusem jest sam proces odtwarzania takich zapisów. Szukanie przez 10 godzin odpowiedniego fragmentu filmu na pewno nie jest interesującym procesem.

Czy mogę usłyszeć dźwięk podczas nagrywania?

To chyba najczęstsze pytanie. Tak, możesz słuchać, ale pamiętaj, że jakość dźwięku nie będzie pod względem jakościowym jak rozmowa na Skype . Zdalne słuchanie za pośrednictwem sieci LAN, P2P lub sieci komórkowej jest w dużym stopniu ograniczone przez szybkość sieci. Podsumowuja, jjakość dźwięku zależy od szybkości sieci. Producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działanie sieci ani problemy z dostępem na dużą odległość.

Czy używanie kamery jest skomplikowane?

Wręcz przeciwnie - jest bardzo proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację, która obsługuje nie tylko stację meteorologiczną, ale również wiele innych kamer szpiegowskich, sparować stację i gotowe -  możesz na żywo oglądać obraz z kamery.

Najważniejsze cechy

 • Ukryta kamera o pełnej rozdzielczości 1.0 megapiksela

 • Przesył obrazu za pośrednictwem własnego Wi-Fi

 • Czujnik ruchu do 6m

 • Wyświetlanie temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, wilgotności lub fazy księżyca oraz daty i godziny

 • Kąt widzenia 90 °

 • Rozdzielczość wideo 1920x1080 pikseli

 • Rozdzielczość zdjęcia 4032x3024px

 • Kompresja  H.264

 • Kontrola zdalna z komputera lub smartfona

 • Obsługa do 128 GB pamięci Micro SD

 • Pojemność baterii 3000 mAh

 • Możliwość nieprzerwanej pracy z sieci

 • Kompatybilność systemem Windows lub MAC OS lub Androidem lub iOS

 • Komunikacja P2P

 • Do 100 godzin nagrywania podczas nagrywania na kartę o pojemności 128 GB i zasilaniaj przez sieć elektryczną

 • Żywotność baterii 2-3 godziny

 • Czas ładowania: 4-5 godzin

 • Wymiary: 160 x 110 x 30 mm

 • Waga: 0,6 kg


Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Podsłuch GSM LONGLIFE 10  

  Podsłuch GSM LONGLIFE 10

  Ekskluzywny podsłuch GSM o bardzo czystym dźwięku, trybie aktywacji głosowej oraz bardzo długim czasie pracy na baterii do 10 dni.

Logowanie