Nagrywanie rozmów przez telefon

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że minęło już prawie dwadzieścia lat odkąd telefony komórkowe zaczęły być coraz bardziej popularne wśród zwykłych zjadaczy chleba w naszym kraju. Wielu z nas na pewno pamięta jak wyglądały pierwsze modele komórek - przypomniały nadajniki wojskowe lub plastikowe skrzynki. Ich funkcje oraz zastosowana technologia w zestawieniu z dzisiejszą ofertą sprzętu, nawet tego z tzw niskiej półki są zupełnie nieporównywalne. 

Przynajmniej pod jednym względem poprzednicy dzisiejszych zaawansowanych smartfonów byli zdecydowanie lepsi:  ich praktyczność oraz łatwość w obsłudze pozostawia daleko w tyle nowoczesnych następców. Ponadto, jeśli z różnych powodów potrzebowałeś nagrać rozmowę telefoniczną, wystarczyło nacisnąć jeden przycisk lub kilka razy dotknąć prostego menu, a żądanie zostało wykonane.


Nagrywanie rozmów telefonicznych


Czy nagrywanie rozmów jest nielegalne?

Nagrywanie rozmów jest w dzisiejszych czasach o wiele bardziej skomplikowane. Możesz zostać skonfrontowany z pytaniem o stopień legalności nagrywania dźwięku za pomocą telefonu komórkowego jak również o możliwość wykorzystanie takich materiałów jako dowodów w postępowaniu sądowym. Byłoby naiwnym oczekiwać, że ukryte nagrania pomogą nam wygrać proces, ale pamiętajmy, że obowiązujące przepisy ogólnie mówią o tym że każdy ma prawo nagrania z rozmowy telefonicznej z inną osobą. Jeśli chodzi o ewentualne wykorzystanie i zatwierdzenie takiego zapisu jako dowodu, sądy zawsze indywidualnie oceniają konflikt praw zainteresowanych kontrahentów- prawo do ochrony swoich interesów (np podczas korzystania z telefonu komórkowego w celu uzyskania dowodów potencjalnie niezgodnego z prawem postępowania ze strony pracodawcy przeciwko pracownikowi) i prawo do prywatności ( np. wrażliwe informacje biznesowe).

Istnieją oczywiście aplikacje mobilne, ale ...

Wróćmy do technicznego aspektu naszych rozważań. Jakie są dostępne opcje jeśli mamy zamiar nagrać naszą rozmowę telefoniczną? Jeśli masz smartfona z Androidem, możliwy jest dostęp do niektórych rozszerzonych i publicznie dostępnych aplikacji służacych do tego celu. Najbardziej znanymi są Call Recorder, Total Recall lub ACR (Another Call Recorder). Jednak użytkownicy nie zawsze są zadowoleni z jakości nagrywanego dźwięku. W przypadku niektórych aplikacji trzeba mieć na uwadzę że darmowy program do zainstalowania jest często wersją zawierającą reklamy i pozwalającą na przykład na nagrywanie tylko przez 10 sekund. Wersja w pełni funkcjonalna, w przypadku niekomercyjnej musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku złotych.

Jak to działa w iPhone?

Użytkownicy popularnych iPhone'ów są w nieco trudniejszej i bardziej skomplikowanej sytuacji. Apple, podobnie jak inni producenci smartfonów, nie tylko świadomie zapomina o ustawieniach domyślnych swoich telefonów ale także o wcześniejszej oczywistej funkcji nagrywania rozmów. Nie jeden użytkownik był już zaskoczony, gdy żadna z setek aplikacji w App Store nie odpowiadała poszukiwanej, dzięki której mógł przechwytywać i archiwizować komunikację telefoniczną. Można powiedzieć, że zazwyczaj instalujesz aplikację na telefonach z Androidem i możesz rozpocząć nagrywanie, podczas gdy zapisy są zwykle przechowywane w pamięci telefonu. Natomiast w przypadku aplikacji na iPhone'a nie ma bezpośredniego nagrywania - jest to normalne połączenie konferencyjne, którego zapis jest przechowywany na zdalnym serwerze a rekordy są udostępniane za dodatkową opłatą.

Istnieje rozwiązanie - nagrywarka Esonic MQ-U2

Czy uważasz, że żadne z wyżej wymienionych rozwiązań nie jest tak naprawdę w pełni skuteczne? W takim przypadku produktem dla Ciebie jest rejestrator MQ-U2 firmy Esonic, dostępny w ofercie naszego specjalistycznego sklepu. Pozwala on na nagrywanie rozmów w telefonie bez obawy o jakość i użyteczność nagrania.

Jego główne zalety to w szczególności parametry jakościowe - 64 kbit / s, częstotliwość nagrywania dźwięku próbkowania 22,05 kHz lub zintegrowana pamięć 4 GB do archiwizacji do 144 godzin materiału nagrywającego. Dyktafon będzie całkowicie naładowana przez około godzinę, co umożliwia, do 20 godzin ciągłego nagrywania. Profesjonalny dyktafon MQ-U2, opracowany został specjalnie do nagrywania rozmów telefonicznych za pośrednictwem telefonów komórkowych (w tym iPhone'a), ale można też użyć go osobno, na przykład, gdy chcemy zrobić dyskretny zapis spotkania lub naszego własnego pomysłu / pomysłu / komentarza.

Zalety w stosunku do aplikacji

Oprócz aplikacji, dyktafon oferuje inne korzyści towarzyszące funkcjom. Warto wspomnieć o funkcji wykrywania hałasu. Zasada jest taka, że ​​urządzenie rozpocznie nagrywanie tylko wtedy, gdy przechwyci dźwięki w swoim otoczeniu, jest to bardzo praktycznym narzędziem, szczególnie w odniesieniu do późniejszej oceny i pracy z zapisanymi rekordami. Sterowanie rejestratorem nie stawia żadnych wielkich wymagań użytkownikom.Intuicyjny przycisk suwaka służy do aktywacji nagrania.

Dzięki MQ-U2 nie musisz już zajmować się funkcjonalnością różnych aplikacji, az drugiej strony możesz nagrywać rozmowy w nie mniej łatwej, ale znacznie wyższej jakości niż w klasycznej erze telefonów komórkowych. Nagrywanie rozmów przez iPhone'a nie będzie już problemem.