Jaki dyktafon wybrać ?

Jaki dyktafon wybrać ?

Dyktafony są dobrze znanymi urządzeniami, często przydającymi się w różnych sytuacjach. Wykorzystywanie są przez dziennikarzy podczas konferencji, wywiadów. Mogą one też pełnić rolę osobistego notatnika głosowego. Ponadto ich wykorzystanie może być przydatne na uczelni do nagrywania wykładów czy w biznesie podczas rozmów biznesowych. Sprzęt tego rodzaju znajduje swoje zastosowanie również w operacjach prowadzonych przez policję, prywatnych detektywów czy służb specjalnych.

Jednakże, dyktafony są nierzadko stosowane w nieprzyjaznych celach. Wiele słyszy się o tzw. "aferach podsłuchowych" występujących często w polityce czy o szpiegostwie przemysłowym. Takie działania możliwe są w większości przypadków dzięki dobrze ukrytym dyktafonom. Ich dominację nad innymi innowacyjnymi systemami telekomunikacyjnymi stanowi cecha nieemitowania fal radiowych, wobec czego wykrycie ich niezmiernie trudne

Rynek jest bardzo bogaty w rozwiązania dające możliwość niezauważalnej rejestracji dźwięku. Takie działanie przydaje się w wielu codziennych sytuacjach. Jest to korzystne rozwiązanie w przypadku nieuczciwego partnera biznesowego, zwłaszcza gdy istnieje obawa utraty majątku przedsiębiorstwa. Poza tym, w wielu innych nieprzyjemnych i niebezpiecznych  sytuacjach, gdy jesteśmy ofiarami gróźb, dyskretne nagranie może w znaczący sposób pomóc.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dyktafonu?

Obecnie na rynku dominują dyktafony cyfrowe, których ogromną zaletą jest niezawodność, niewielkie rozmiary, bardzo łatwe zarządzanie i gromadzenie nagrań. Dyktafony cyfrowe pozwalają także na zapis wielu informacji a  dzięki energooszczędnej technologii możliwy jest  długi czas pracy na akumulatorach czy bateriach.

Najważniejsze parametry techniczne i użytkowe dyktafonu:

Format nagrywania i jakości dźwięku

Obecnie większość dyktafonów oferuje zapis w formacje MP3 lub WMA, które są powszechnie używane.  Do najbardziej zaawansowanych zastosowań przyda się urządzenie nagrywające w formacie PCM (WAVE) oferującym jakość dźwięku wyższą niż ta używana na płytach CD! Ważnym  aspektem jest możliwość zmiany formatu zapisu i stopnia kompresji w zależności, czy użytkownikowi zależy na uzyskaniu najlepszego dźwięku czy jak najdłuższym czasie nagrań.

Rodzaj i pojemność pamięci

Dyktafony korzystają z pamięci typu flash w postaci wbudowanej kości lub wymiennych kart pamięci (najczęściej są to karty microSD/SDHC). Im większa pojemność tym lepiej, zwłaszcza w urządzeniach oferujących zapis w najlepszej jakości PCM. Najbardziej powszechne są dyktafony z wbudowaną pamięcią o pojemności od 1 do 4GB, niektóre mają możliwość rozszerzenia jej za pomocą wymiennych kart o pojemności nawet 32GB.

Budowa urządzenia

Ze względu na niezauważalne użytkowanie, urządzenia powinny być o jak najmniejszych rozmiarach bez utraty innych istotnych parametrów jakości dźwięku czy czasu pracy na akumulatorze. Dostępne są dyktafony, które dzięki niewielkim rozmiarom mogą być z łatwością zamaskowane. Inne podejście to wbudowanie dyktafonu ukrytego w codziennie używanym przedmiocie, który umożliwi nagrywanie w sposób nie wzbudzający zainteresowania.

Rodzaj i czułość mikrofonu

Większość dyktafonów ma wbudowany mikrofon monofoniczny. Mikrofony o właściwie dobranej charakterystyce są w stanie wychwycić dźwięki rozmowy prowadzonej na normalnym poziome z odległości nawet 10-12 metrów. Niektóre dyktafony wyposażone są w mikrofony stereofoniczne, dzięki czemu dźwięk jest lepiej odwzorowany i wyraźniejszy. W niektórych zastosowaniach istotnym aspektem jest również możliwość podłączenia mikrofonu zewnętrznego.

Rodzaj zasilania i czas pracy

Jeden z najważniejszych parametrów urządzenia. Istotne jest, aby dyktafon mógł jak pracować jak najdłużej na danym zestawie baterii czy jednym ładowaniu akumulatora. Dzięki zastosowaniu wydajnych i energooszczędnych rozwiązań, można uzyskać czasy pracy od kilkunastu aż do kilkuset godzin w przypadku najbardziej zaawansowanych rozwiązań.

Przydatne funkcje dodatkowe

Nowoczesna technologia cyfrowa daje możliwość wielu dodatkowych rozwiązań, dzięki którym praca z dyktafonami jest łatwiejsza i sprawniejsza. Do funkcji dodatkowych należą:

Wbudowany zegar i kalendarz

Zegar i kalendarz umożliwiają konfigurowanie harmonogramu nagrywania.

Wyświetlacz

Bardziej zaawansowane dyktafony mają ekran LCD lub OLED umożliwiający łatwiejszą konfigurację parametrów urządzenia, zarządzanie i przeglądanie nagrań.

Aktywacja nagrywania dźwiękiem

Funkcja ta pozwala oszczędzać pamięć oraz usprawnia późniejsze odsłuchiwanie nagrań. Dyktafon uruchamia się automatycznie w momencie, w którym poziom dźwięku wyłapanego przez mikrofon przekroczy poziom słyszalności.

Możliwość podłączenia słuchawek

Pozwala na odtwarzanie nagrań bezpośrednio z dyktafonu.

Ochrona dostępu do pamięci

W przypadku urządzeń specjalistycznych gwarantuje ochronę dostępu do pamięci i szyfrowanie danych oraz zabezpieczenie przed modyfikacją (za pomocą podpisu elektronicznego).

Jakie dyktafony oferuje firma SPY007?

W ofercie Spy007 znajduje się wiele różnorodnych modeli oraz rodzajów dyktafonów, z których każdy znajdzie właściwy dla swoich potrzeb.

Jednym z przykładowych modeli jest Czuły dyktafon z aktywacją głosową, z możliwością nagrywania do 15 godzin. Dzięki aktywacji głosowej rejestrator ten może zostać ukryty w jakimkolwiek miejscu, gdzie może spokojnie "czuwać" i nagrywać wszystkie konwersacje odbywające się w trakcie nawet kilku dni.

Na uwagę zasługuje również Długopis z dyktafonem EXCLUSIVE. Posiada on długi czas pracy wynoszący do 250 dni w trybie detekcji głosu. Urządzenie charakteryzuje się smukłym i eleganckim wyglądem. Dyktafon nagrywa w jakości PCM (nieskompresowany plik audio).

Firma Spy007 jest również dostawcą najwyższej jakości rejestratorów głosu, mających bardzo długą żywotność baterii oraz dodatkowo czysty dźwięk. Są one przeznaczone do najmniejszych dyktafonów na rynku, używanych głównie przez rząd i policję.

Ceny dyktafonów cyfrowych zaczynają się już od około 100 zł, gdzie urządzenia najlepszej klasy mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Bogaty wybór dyktafonów w naszej ofercie pozwala każdemu na wybranie właściwego modelu do określonych potrzeb.

 


Najczęściej sprzedawane produkty

 • Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi  

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą WiFi

  Stacja pogodowa z ukrytą kamerą dla kompletnego podglądu Twojego domu. Monitorowanie pogody, kontrola tego co dzieje się w domu oraz wykonywanie wideo. Zintegrowany czujnik ruchu funkcjonuje na odległości aż do 6 m, a połączenie WiFi pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona.

 • Black box z obrotową kamerą WiFi 180°  

  Black box z obrotową kamerą WiFi 180°

  Niepozorny postument black box z ukrytą kamerą w jakośći Full HD 1080p. Aparat o rozdzielczości 1,0 Mpx z możliwością poziomego obrotu 180°. Sensor ruchu, możliwość zdalnej kontroli przez aplikację mobilną na telefon komórkowy/ komputer.

 • Długopis z kamerą, 720x480px  

  Długopis z kamerą, 720x480px

  Ekonomiczny wariant długopisu z kamerą. Kamera nagrywa obraz z rozdzielczością 720x480px.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 4,3-calowy LCD, IR, PIR

  Cyfrowy wizjer do drzwi z dużym wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3 cala, podświetleniem IR, czujnikiem PIR oraz 120° kątem widzenia . Wizjer ma zintegrowany dzwonek.

 • Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD  

  Cyfrowy wizjer do drzwi - 3,5-calowy LCD

  Wizjer do drzwi z kamerą  jest unikatowym urządzeniem, które umożliwi Ci niezawodne monitorowanie przestrzeni korytarza przed drzwiami do Twojego mieszkania.